Aktualności Lean

 

Innowacyjne spojrzenie w przyszłość - uczniowie wchodzą w świat Przemysłu 4.0

 Dodano: 2023-12-06
4 grudnia na Uniwersytecie Radomskim spotkali się uczniowie liceów i techników, którzy dopiero będą wchodzić w świat szkolnictwa wyższego. Zostali wprowadzeni w świat, z którym przyjdzie im zmierzyć po skończonej edukacji, a który właśnie tworzy się na naszych oczach.
Inwestycja w młodych ludzi to działania z odroczonym efektem. Jednak, jeśli w tej materii pozostaniemy w tyle dziś - za 10 lat możemy odczuwać srogie efekty wcześniejszych zaniedbań.

Przemysł 4.0 na Uniwersytecie w Radomiu

Inicjatywy kształtujące przyszłość

Dobrze, że w różnych miejscach powstają inicjatywy, które mogą zarażać wiedzą, która w przyszłości i może wybuchnąć w postaci nowych rozwiązań i wynalazków. Z tego założenia wyszedł też Radomski Klaster Metalowy wraz z Uniwersytetem Radomskim - którzy zorganizowali przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dzień specjalny wraz z prezentacją rozwiązań Przemysłu 4.0. oraz laboratorium wraz z nowobudowanym nowoczesnym Centrum Technologii Cyfrowych, które będzie wspomagać w kształceniu studentów Uniwersytetu Radomskiego.

Technologie i standardy

Uczniowie mieli okazję również wysłuchania dwóch prelekcji. Poznali w jaki sposób standardy i usystematyzowane, aktywne rozwiązywanie problemów pomaga w uniknięciu porażki przy próbie przemiany firmy w przedsiębiorstwo Przemysłu Przyszłości. Przeszliśmy również przez różne technologie, które sprawiają, że nasze miejsce pracy i procesy możemy nazwać inteligentnymi i noszącymi miano Przemysłu 4.0.

Przemysł 4.0 na Uniwersytecie w Radomiu

Aktywność i zaangażowanie młodzieży

Bardzo pozytywna była aktywność uczestników i świadome odpowiedzi w dyskusji o metodach pracy - co pokazuje, że przynajmniej w części nasza młodzież szuka i interesuje się nie tylko słabą jakością rozrywką. A takie wydarzenia jak to, jeszcze bardziej mogą ich sprowokować do głębszych poszukiwań i eksperymentów z nowymi technologiami.

Przemysł 4.0 na Uniwersytecie w Radomiu

Sprawdź również grę, którą stworzyło dwóch przedsiębiorców, a która nauczy Twoje dzieci odwagi, kreatywności, wytrwałości i zmierzy ze stresującymi sytuacjami. Gra dla nastolatków (i dorosłych nie bojących się wychodzić ze strefy komfortu ;) )

Zobacz: Gra planszowa KompetencJAK
Krzysztof Bednarz


Pozostałe aktualności Lean

 • Relacja z Toyota Change Management – we wnętrzu giganta zmian

  relacja-toyota-change-management

  Toyota, to firma, której system produkcyjny niezmiennie jest jednym z najbardziej znanych na świecie, na którym wzorują się przedsiębiorstwa niezliczonej już ilości branż. Jednak w wielu przypadkach próba transformacji nie przynosi tak spektakularnych wyników. Co więc odróżnia podejście tej firmy, które doprowadza do powszechnego zaangażowania załogi w codzienne usprawnianie?

 • Relacja z II Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej

  relacja-ii-ogolnopolska-konferencja-jakosciowa

  To był maj!... Ale Saska Kępa nie pachniała szalonym, zielonym bzem, bo bzy w tym roku zaczęły kwitnąć nieco wcześniej i zdążyły już przekwitnąć. Poza tym cała rzecz się działa w Gliwicach, a nie w Warszawie. Bo to Gliwice na dwa dni stały się stolicą działań jakościowych, gdyż to właśnie w murach Politechniki Śląskiej, a dokładniej – w Centrum Edukacyjno-Kongresowym – miała miejsce druga już odsł ...

 • Zapowiedź: 17. Konferencji Lean | Six Sigma

  zapowiedz-17-konferencja-lean-six-sigma

  Zapraszamy serdecznie do udziału w 17. Konferencji Lean | Six Sigma, organizowanej przez Akademię Białego Kruka, która odbędzie się 6-7 czerwca we Wrocławiu. Wydarzenie stanowi wyjątkową okazję do spotkania oraz wymiany poglądów z czołowymi ekspertami, praktykami i specjalistami z dziedziny optymalizacji procesów i rozwiązywania problemów.

Technologie wspierające Lean

PARTNERZY SEKCJI:

3DGence
Comarch Technologies

Komentarze

Śledź nas w social media Aktualności  
Relacja z Toyota Change Management – we wnętrzu giganta zmian

Toyota, to firma, której system produkcyjny niezmiennie jest jednym z najbardziej znanych na świecie, na którym wzorują się przedsiębiorstwa niezliczonej już ilości branż. Jednak w wielu przypadkach próba transformacji nie przynosi tak spektakularnyc ...

Relacja z II Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej

To był maj!... Ale Saska Kępa nie pachniała szalonym, zielonym bzem, bo bzy w tym roku zaczęły kwitnąć nieco wcześniej i zdążyły już przekwitnąć. Poza tym cała rzecz się działa w Gliwicach, a nie w Warszawie. Bo to Gliwice na dwa dni stały się stolic ...

Polecamy
Kalendarz konferencji Lean  
  Lipiec 2024  
PON WT ŚR CZW PT SOB NDZ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Brak wydarzeń dla tego miesiąca

Najbliższe szkolenia Lean  
PatronujemyWyszukiwarka
Śledź nas na Facebooku