Szkolenia Lean

 

5 kluczowych narzędzi lean w zarządzaniu przesiębiorstwem

kluczowe-narzedzia-zarzadzania-szkolenie
Zarządzanie wg lean management uważane jest jako najskuteczniejszy sposób na radykalne podniesienie produktywności, zmniejszenie marnotrawstwa i obniżenie kosztów funkcjonowania organizacji. Setki firm potwierdzają osiągając 30-50% redukcję kosztów, zmniejszanie ilości zapasów nawet o 90%. Przy tym równocześnie firmy te poprawiały zadowolonie pracowników z wykonywanej pracy i klientów z oferowanych usług/produktów.

Poznaj kluczowe narzędzia Lean

Warsztaty mają charakter interaktywny z wykorzystaniem m.in. pracy w grupach, dyskusji moderowanych, prezentacji, symulacji. Zaprezentowane będą przykłady z rzeczywistych firm funkcjonujących na rynku polskim. Dzięki wizycie w fabryce kosmetyków, będzie można zapoznać się w praktyce z  funkcjonowaniem narzędzi lean management w praktyce.

Warsztaty są połączone z wizytą benchmarkingowa, którą poprowadzi Prezes Zarządu Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o. o.
Poznańska fabryka do dziś jest jedną z najnowocześniejszych fabryk kosmetyków Beiersdorfa w Europie. W ramach strategii Łańcucha Dostaw Grupy Beiersdorf przed fabryką w Poznaniu postawiono nowe zadania. Fabryka stała się jednym z globalnych producentów kosmetyków z serii NIVEA Visage i Eucerin


5 kluczowych narzędzi lean

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach ze zwiedzaniem fabryki Beiersdorf:

W czasie zwiedzania BMP Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o.  zobaczymy trzy obszary: magazynowanie, przygotowanie masy kremowej oraz pakowanie. W obszarze pakowania będziemy mogli zobaczyć jak w praktyce wykorzystuje się metodologię SMED do skracania przezbrojeń przez co produkcja może być bardziej elastyczna i reagować na potrzeby rynku. Podczas oglądania zakładu zobaczymy również inne narzędzia Lean wykorzystywane w BMP takie jak: Visual Management, 5S, TPM, T-Card system – PM, oraz systemy do zarządzania produkcją: MDC (maintenance data colection), PMS (production management system), SAP PM.

Kto może skorzystać z warsztatów:
  • Osoby pełniące rolę związaną z optymalizacją procesów biznesowych;
  • Managerowie rozpoczynający wdrażanie kultury lean w organizacji;
  • Kierownicy średniego i wyższego szczebra zarządzania;
  • Wszyscy zainteresowani Lean Management.
Proces mapowania strumienia wartości (VSM) będzie ćwiczony podczas zajęć, tak aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i oczekiwania.

Data i miejsce: 27-28.02.2017 r., Poznań, Hotel Mercure
Organizator: Langas Group

Szkolenie odbyło się, terminy w obecnym roku dostępne w kalendarzu.

Śledź nas w social media Aktualności  
Dobre praktyki Lean Higher Education

Dobre praktyki zarządcze, projektowe i narzędziowe – to temat przewodni tegorocznego XI seminarium LeanHE Poland. Wydarzenie organizowane przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej odbędzie się w dniach 24–25 czerwca.

oLEANpiada 2024

oLEANpiada odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2024 roku na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wydarzenie będzie obejmować tematy związane z Lean Management, uwzględniając także tematykę Problem Solving.

Polecamy
Kalendarz konferencji Lean  
  Kwiecień 2024  
PON WT ŚR CZW PT SOB NDZ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Najbliższe szkolenia Lean  
PatronujemyWyszukiwarka
Śledź nas na Facebooku