Szkolenia Lean

 

5 kluczowych narzędzi lean w zarządzaniu przesiębiorstwem

kluczowe-narzedzia-zarzadzania-szkolenie
Zarządzanie wg lean management uważane jest jako najskuteczniejszy sposób na radykalne podniesienie produktywności, zmniejszenie marnotrawstwa i obniżenie kosztów funkcjonowania organizacji. Setki firm potwierdzają osiągając 30-50% redukcję kosztów, zmniejszanie ilości zapasów nawet o 90%. Przy tym równocześnie firmy te poprawiały zadowolonie pracowników z wykonywanej pracy i klientów z oferowanych usług/produktów.

Poznaj kluczowe narzędzia Lean

Warsztaty mają charakter interaktywny z wykorzystaniem m.in. pracy w grupach, dyskusji moderowanych, prezentacji, symulacji. Zaprezentowane będą przykłady z rzeczywistych firm funkcjonujących na rynku polskim. Dzięki wizycie w fabryce kosmetyków, będzie można zapoznać się w praktyce z  funkcjonowaniem narzędzi lean management w praktyce.

Warsztaty są połączone z wizytą benchmarkingowa, którą poprowadzi Prezes Zarządu Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o. o.
Poznańska fabryka do dziś jest jedną z najnowocześniejszych fabryk kosmetyków Beiersdorfa w Europie. W ramach strategii Łańcucha Dostaw Grupy Beiersdorf przed fabryką w Poznaniu postawiono nowe zadania. Fabryka stała się jednym z globalnych producentów kosmetyków z serii NIVEA Visage i Eucerin


5 kluczowych narzędzi lean

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach ze zwiedzaniem fabryki Beiersdorf:

W czasie zwiedzania BMP Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o.  zobaczymy trzy obszary: magazynowanie, przygotowanie masy kremowej oraz pakowanie. W obszarze pakowania będziemy mogli zobaczyć jak w praktyce wykorzystuje się metodologię SMED do skracania przezbrojeń przez co produkcja może być bardziej elastyczna i reagować na potrzeby rynku. Podczas oglądania zakładu zobaczymy również inne narzędzia Lean wykorzystywane w BMP takie jak: Visual Management, 5S, TPM, T-Card system – PM, oraz systemy do zarządzania produkcją: MDC (maintenance data colection), PMS (production management system), SAP PM.

Kto może skorzystać z warsztatów:
  • Osoby pełniące rolę związaną z optymalizacją procesów biznesowych;
  • Managerowie rozpoczynający wdrażanie kultury lean w organizacji;
  • Kierownicy średniego i wyższego szczebra zarządzania;
  • Wszyscy zainteresowani Lean Management.
Proces mapowania strumienia wartości (VSM) będzie ćwiczony podczas zajęć, tak aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i oczekiwania.

Data i miejsce: 27-28.02.2017 r., Poznań, Hotel Mercure
Organizator: Langas Group

Szkolenie odbyło się, terminy w obecnym roku dostępne w kalendarzu.

Śledź nas w social media Aktualności  
Jak angażować pracowników w doskonalenie?

E-book o tym jak angażować pracowników i Liderów w proces ciągłego doskonalenia już dostępny w wersji pdf. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki oraz rozwiązania zastosowane wśród Klientów firmy 4Results, które pomogą Ci zbudować kulturę ciągłego dos ...

Zapowiedź: IX Europejski Kongres Lean

Zapraszamy na IX Europejski Kongres Lean w Katowicach, podczas którego prelegenci z firm produkcyjnych i usługowych podzielą się swoimi doświadczeniami w budowie organizacji wspierającej ciągłe doskonalenie.

Polecamy
Kalendarz konferencji Lean  
  Wrzesień 2023  
PON WT ŚR CZW PT SOB NDZ
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
PatronujemyWyszukiwarka
Śledź nas na Facebooku